Exjobbsförslag från företag

Detta är ett uppsatsförslag hämtat från Nationella Exjobb-poolen. Klicka här för att komma tillbaka till samtliga exjobbsförslag.

Förslaget inkom 2010-04-19

Egen idé? Kontaktpersoner för diskussion om förslag till examensarbete

OBS! ANSÖKNINGSTIDEN FÖR DETTA EXJOBB HAR LÖPT UT.
Metso är en global leverantör av hållbar teknik och tjänster för gruvdrifts-, markbyggnads-, energiproduktions-, automations-, återvinnings samt massa- och pappersindustrin. Våra cirka 27 000 anställda i mer än 50 länder har två saker gemensamt: expertis och en genuin serviceattityd. Expect results.

Metso Fiber, Karlstad

Kokning:
Anders Samuelsson, 054-14 22 16, anders.samuelsson@metso.com

Konstruktion:
Mikael Vinje, 054-19 48 36, mikael.vinje@metso.com

Hållfasthet:
Johan Hagberg, 054-14 21 54, johan.hagberg@metso.com

Överordnad styrning (simulering):
Claes Lysén, 054-19 47 07, claes.lysen@metso.com

Inköp:
Magnus Hellberg, 054-19 48 35, magnus.hellberg@metso.com

Kostnadskalkylering:
Dag Linderot, 054-19 48 51, dag.linderot@metso.com

Metso Tissue Karlstad AB

Beräkning, konstruktion:
Hans Ivarsson, 054-17 14 82, hans.ivarsson@metso.com

  GÅ TILL XJOBB.NU FÖR FULLSTÄNDIG INFO OM DETTA EXJOBB




Informationen om uppsatsförslag är hämtad från Nationella Exjobb-poolen.